INSTRUKTORZY

fot. Łukasz Radzięta

KATARZYNA BODZIONY

Instruktor tańca jazzowego, afro i technik wspomagających. Od 2005 roku uczy tańca prowadząc zarówno zajęcia stałe jak i warsztaty taneczne. Wiedzę na temat tańca oraz umiejętności pedagoga zgłębiała podczas Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych z dziedziny tańca współczesnego (ukończony w 2005) i z dziedziny tańca jazzowego (ukończony w 2012) organizowanych przez Nowohuckie Centrum Kultury. Ukończenie tych kursów dało jej tytuł dyplomowanego instruktora tańca. Od 2001 roku regularnie uczestniczy w warsztatach tańca prowadzonych przez międzynarodowych pedagogów i tancerzy, co pozwala jej stale poszerzać swoje umiejętności, czerpać inspiracje i pomysły do nowych choreografii i zajęć. W 2015 zdobyła także uprawnienia instruktora fitness. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Prywatnie: poza tańcem kocha podróże i góry. Pracuje w branży IT i jest mamą szalonej pięciolatki.

 

fot. Krzysztof Bzdeń

JOANNA CZAJKOWSKA

Tancerka, choreograf, pedagog tańca, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, autorka pracy doktorskiej o innowacjach w polskim teatrze tańca na Wydziale V Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (promotor prof. dr hab. Ewa Wycichowska),  gdzie także wykładała reżyserię, dramaturgię i inscenizację spektakli tańca (2018/2019). Na początku swojej drogi twórczej związana z Teatrem Patrz Mi Na Usta i Gdańskim Teatrem Tańca. Jako choreograf debiutowała w 1997 roku, a w 1998 rozpoczęła artystyczną współpracę z Jackiem Krawczykiem, co stało się początkiem istnienia Sopockiego Teatru Tańca. Jest laureatką licznych wyróżnień i nagród, z czego najważniejsze to: brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2018), odznaka honorowa „Zasłużona dla kultury polskiej” (2010), Sopocka Muza (2015), Stypendium dla Twórców Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017), Stypendium artystyczne Marszałka Województwa Pomorskiego (2009, 2010, 2011, 2015), nominacja do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za wybitną kreację artystyczną w 2017 roku.

W 2006 była nominowana do nagrody „Artysta Roku 2005” w plebiscycie Gazety Wyborczej Trójmiasto, a w styczniu 2016 roku nominowana do nagrody „Osobowość Roku 2015” w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego.

Jest twórcą i współtwórcą choreografii do ponad 55 spektakli Sopockiego Teatru Tańca. Wraz z Sopockim Teatrem Tańca prezentowała swoje prace na wielu festiwalach w całej Polsce i za granicą m.in. w Republice Czeskiej, Portugalii, Niemczech, na Litwie, w Republice Białoruskiej, Rumunii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Indonezji, Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Francji, Austrii, Włoszech, Argentynie, Hiszpanii, Rosji, Słowenii, Szwajcarii i Chinach. Autorka projektu badawczo – artystycznego CIAŁO OTWARTE łączącego metody pracy z obszaru teatru tańca z hawajską huną i mindfulness oraz kursu choreograficznego DOBRE SOLO.  Zajmuje się tańcem również od strony teoretycznej, jest członkinią Polskiego Forum Choreologicznego. Jest prezesem Dance [SIC!] Association, pełni rolę dyrektorki i głównego producenta Sopockiego Teatru Tańca.

 

fot. Janusz Ratecki

SEBASTIAN FLEGIEL

Tancerz, ruchowiec, performer, dyplomowany instruktor tańca, certyfikowany masażysta oraz adeptem Aikido. Fascynuje go motoryka i anatomia ruchu, a także, znaczenie ruchu i jego odbiór przez widza w oparciu o wspólnie czytaną symbolikę. Przygląda się ruchowi z wielu perspektyw jednocześnie. Lubi dokonywać fuzji dotyczącej różnych dziedzin wiedzy. Jestem filozofem i inżynierem.  Aktywnie uczestniczy w popularyzacji tańca współczesnego i Kontakt Improwizacji w Polsce i za granicą. Lubi uczyć! Od 2013 roku uczy na Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego „Na Bosaka” w Połczynie. Współpracowałem z Kolegium Badań Interdyscyplinarnych ”Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, wprowadzając studentów w świat tańca współczesnego. W Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, pracował warsztatowo z Teatrem ZAR. Dla Teatrów CHOREA z Łodzi i Dada von Bzdulow z Gdańska, prowadził zajęcia w technice Kontakt Improwizacji. Tańczył w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Słowacji i Niemczech. Teraz potańczy razem z Wami w Laskowej.

 

fot. Wojciech Wyżga

PATRYCJA I TADEUSZ KOŚCIELNIAK

Przygodę z  nauczaniem tanga rozpoczęli  w 2009 roku. Od 12 lat są związani z Por Fiesta Club w Krakowie. Tango jest dla nich spotkaniem, zatrzymaniem się w biegu i wytchnieniem, dającym możliwość przeniesienia się w miejsce bez czasu… Prywatnie są piękną i szczęśliwą parą oraz rodzicami Helenki. Łączą pasję i elegancją. Zaczynali od tańca towarzyskiego, ale to tango argentyńskie skradło ich serca.

 

 

 

fot. Afisha Lviv

IWONA OLSZOWSKA

Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance); Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering®. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce.

 

fot. Adam Ciereszko

PAULINA WYCICHOWSKA

Choreograf, wykładowca akademicki, pedagog tańca i tancerka, arteterapeutka, trenerka Pilates Core, twórczyni autorskiej metody budowania świadomości ciała i ruchu I Mind The Step.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu i London Contemporary Dance School (University of Kent), gdzie studiowała taniec współczesny w wymiarze wykonawczym, pedagogicznym i choreograficznym. Paulina jest również absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (muzyka kościelna), Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) i Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (arteterapia). Uzyskała doktorat w dziedzinie sztuk muzycznych z wyróżnieniem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Członkini ZASP i Polskiego Forum Choreologicznego. Uprzednio związana zawodowo przez 17 lat z Polskim Teatrem Tańca jako solistka i choreograf, obecnie jest artystką niezależną. Choreograf od ponad 20 lat, swoje prace realizowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Wykładowca na kierunku taniec w kulturze fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, kierunku taniec współczesny i choreografia i teoria tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, kierunku somatyka w tańcu i terapii w tańcu Akademii Muzycznej w Łodzi i Podyplomowego Studium Arteterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Prowadzi również autorskie zajęcia z tańca kreatywnego opartego na teorii ruchu Rudolfa Labana. Jest także trenerem grupowym i personalnym metody Pilates Core, koncentrującej się na stabilizacji głębokiej kręgosłupa. Od ponad 20 lat współpracuje z wieloma ośrodkami w Polsce realizując warsztaty tańca współczesnego, technik modern, kompozycji, terapii ciała i choreologii na wszystkich poziomach zaawansowania.

 

fot. Anna Szot Foto Nostalgia

IZABELA STAŃDO

Instruktor tańca współczesnego. Z tańcem związana od 2003 roku. Pierwsze doświadczenia ruchowe zdobyła w szkole muzycznej, w której zafascynowała ją metoda rytmiki Emila Jacques’a Dalcroze’a.  Jednak prawdziwą miłością okazał się taniec współczesny i teatr tańca. „Taniec to pasja, sztuka, język, sposób na życie.” Lubi łączyć różne style i techniki. Prowadzi zajęcia tańca współczesnego, przygotowuje z kursantami spektakle teatru tańca. Prowadzi też zajęcia z technik uzupełniających (balet dla dorosłych 😀 ) Uważa, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć taneczną przygodę. W centrum zainteresowania jest taniec współczesny. Wielką miłością jest teatr tańca.

Tańcem zajmuje się zarówno jako praktyk jak i teoretyk. Wiedzę na temat tańca oraz warsztat pedagoga zgłębiała podczas Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych z dziedziny tańca współczesnego (ukończony w 2005) na corocznych warsztatach i podyplomowych studiach z dziedziny teorii tańca. 

Na co dzień uczy języka polskiego w liceum i gimnazjum. Literatura to druga wielka miłość.